دادچی - ثبت آگهی رایگان
 دادچی - ثبت آگهی رایگان
راهنمای خرید اتو مو

راهنمای خرید اتو مو و برس حرارتی

اگر به دنبال خرید اتو مویی از نوع تخت هستید، احتمالا می‌دانید که گزینه‌های زیادی از جمله مدل‌های سرامیکی، تیتانیوم، تورمالین همراه با فناوری‌های بیشتر به‌منظور راحتی در استفاده‌ی بیشتر در بازار وجود دارد، بنابراین با این همه مشخصات متنوع برای این دسته از محصولات چگونه می‌توان بهترین مدل‌های اتو مو برای خرید را انتخاب کرد؟ در این راهنمای خرید از  دادچی این بار به سراغ معرفی انواع مدل‌های اتو مو می‌رویم و در کنار آن هر آنچه برای خرید گزینه‌ای کاربردی لازم است را مرور می‌کنیم.

انواع اتو مو و موارد استفاده از هر کدام

به طور کلی نوع موهای کاربر، یعنی نازک یا آسیب دیده بودن آن‌ها، ضخیم یا مجعد بودن موها، سبکی که به دنبال آن هستید و بسیاری فاکتورهای دیگر در خرید این اتو مو و برس حرارتی مهم است به همین دلیل هم در ادامه به تفصیل در مورد این موضوع صحبت خواهیم کرد. اما پیش از هر چیزی در این بخش تصمیم داریم که شما را با انواع اتوهای مو در بازار زیبایی و مد آشنا و تا حد امکان مزایا هر یک را بررسی کنیم.

اتو مو تخت از نوع سرامیکی (Ceramic Flat Irons)

همانطور که از نام این محصول مشخص است این نوع از اتوهای مو دارای صفحات سرامیکی برای توزیع یکنواخت گرما بر روی موها هستند. اما تنها نگرانی از بابت خرید این نوع کالا این است که با گذشت زمان ممکن است پوشش سرامیکی آن‌ها شروع به کنده شدن از روی صفحات کند و اثر صاف‌کنندگی آن از بین برود ولی از طرفی بهترین اتو برای موهای مجعد و خشک همین مدل‌های سرامیکی است، چراکه اگر موهایی با فر در هم تنیده یا وز دارید، اتو موی سرامیکی می‌تواند موهایتان را به‌خوبی صاف کند، اما مسلما نتیجه‌ی نهایی آن‌طور که انتظار دارید صاف و براق نخواهد بود.

بهترین برای: اتو موهای سرامیکی برای موهای مجعد، خشک و بسیار درهم‌ پیچیده مناسب هستند.

اتو مو آیونیک (Ionic Flat Iron)

این دسته از محصولات با استفاده از فناوری یونی می‌توانند رطوبت را در طره‌ی موهای شما به دام می‌اندازد و به آن‌ها شکلی ابریشمی و براق دهند. اصولا اتو موهایی از نوع آیونیک برای انواع مختلف مو کاربردی و عالی هستند. البته اگر موهای ظریفی دارید، در زمان استفاده از اتو مو اطمینان حاصل کنید که حرارت آن زیاد نیست، همچنین، در مورد موهای شکننده و آسیب دیده باید با نهایت ملایمت و در کمترین درجه حرارت ممکن از دستگاه استفاده کنید. اتو آیونیک برای موهای خشک مناسب است، رطوبت مو را از بین نمی‌برد و حتی رطوبت بیشتری به مو می‌دهد.

✔ حتما بخوانید:  راهنمای انتخاب آستر مناسب لباس

بهترین برای: این گزینه‌های خرید چندین نوع مو از جمله موهای وز، خشک، مجعد، درشت و موج دار را به خوبی ساپورت می‌کند.

اتو موی آیونیک برای موهای خشک مناسب است، زیرا با استفاده از آن رطوبت مو را از بین نمی‌رود و حتی رطوبت بیشتری به موها داده می‌شود.

اتو موهای تورمالین (Tourmaline Flat Iron)

همانطور که از نام این اتو مو پیداست، صفحات روی این کالا با ماده‌ای به نام تورمالین ساخته شده است. به طور کلی اتوهای تورمالین هنگام گرم شدن می‌توانند یون‌های منفی تولید کنند بنابراین برای صاف کردن موها به حرارت کمتری نیاز دارند.

بهترین برای: اتو موهای تورمالین برای موهای ظریف، آسیب دیده یا رنگ شده گزینه‌هایی مناسب هستند. همچنین اگر موهای شکننده یا تحت درمان دارید، این محصولات می‌تواند انتخاب خوبی باشد.

اتو موی تیتانیومی (Titanium flat Iron)

این دسته از اتو موها از منظر کارکرد مشابه گزینه‌هایی از جنس تورمالین هستند، اما مزایای دیگری هم دارند. درواقع اتو موی تیتانیومی با امکان تولید یون‌های منفی به گرمای زیادی برای صاف کردن موهای کاربر نیاز ندارند و در عین حال خیلی سریع (در ده ثانیه یا کمتر) گرم می‌شوند. با این حال، معمولاً گرانتر از سایر اتو موها هستند.

بهترین برای: این نوع از محصولات برای انواع مو قابل استفاده است، اما به شکل ویژه برای موهای رنگ شده، آسیب دیده یا شکننده بیشتر توصیه می‌شود.

اتو مو از نوع مرطوب تا خشک (Wet to dry irons)

این نوع اتو مو به شما این امکان را می‌دهد تا از آن برای موهای مرطوب یا خیس استفاده کنید، به خصوص زمانی که بعد از استحمام برای خروج از خانه عجله دارید!

بهترین برای: این نوع از اتوهای مو برای موهای موج‌دار ایدئال هستند البته به اندازه اتوهای سرامیکی موها را صاف یا براق نمی‌کنند.

نکات مهمی که قبل از خرید اتو مو باید در نظر داشته باشید

حال که با انواع اتو مو در بازار آشنا شدید و توانستید مدل مناسب خود را با توجه به نوع موهای خود انتخاب کنید، وقت آن است که نکات مهم قبل از خرید این کالا را مرور کنیم.

۱. شکل و اندازه‌‌ی صفحات اتو مو

در اولین قدم برای خرید، به دنبال اتو مویی متناسب با طول موهای خود باشید. در میان انواع مدل‌های اتو مو گزینه‌هایی با صفحات گرد انتخابی همه کاره‌تر است، چراکه می‌توانند استایل‌ صاف و براقی را ایجاد کنند. اتو موهایی با صفحات و لبه‌ی مربعی برای ساخت استایل کاملا مستقیم عالی هستند، اما استفاده از آن‌ها برای موهای فر یا مجعد می‌تواند دشوارتر باشد.

 • اتو موهایی با صفحات پهن ۲ اینچی: این محصولات بهترین گزینه برای موهای بلند و ایجاد حالت صاف در موها است. استفاده از این مدل‌های برای موهای ضخیم هم کاربردی است و از تکرار زیاد کشیدن اتو بر روی موهای جلوگیری می‌کند.
 • اتو موهایی با صفحات پهن ۱ اینچی: این مدل‌های اتو برای اکثر موها با طول‌های متنوع مناسب است و می‌تواند موها را صاف و مجعد کند.
 • صفحات بسیار بلند: این مدل‌های اتو برای موهای بلند مناسب است و می‌تواند حالت‌های صاف یا مجعد را به‌خوبی ایجاد کند.
✔ حتما بخوانید:  بهترین تلویزیون‌های موجود در بازار ایران

از طرفی توجه به عرض صفحات اتو مو هم می‌تواند در خرید این نوع کالا مهم باشد. در همین راستا توصیه‌های زیر می‌تواند برای انتخاب اتوی مویی بهتر کمک کننده باشد.

 • موهای کوتاه: صفحاتی با عرض ۲.۵ – ۳ سانتی‌متر
 • موهای کوتاه و متوسط: محصولاتی با عرض صفحات ۳ – ۴ سانتی‌متر
 • موهای بلند و ضخیم: صفحاتی به عرض ۶ سانتی‌متر

۲. امکان تنظیم درجه حرارت

دستگاه انتخابی برای موهای کراتینه باید قابلیت تنظیم و نمایشگر دما داشته باشد چرا که برای موهای کراتینه به دمای حداقل ۱۵۰ تا ۲۳۰ درجه نیاز است و دمای بیش از این مقدار موها را با آسیب همراه می‌کند.

به دنبال اتو مو با امکان تنظیم حرارت باشید تا بتوانید آن را با نوع موهای خود تطبیق دهید. درواقع موهای نازک، شکننده یا آسیب دیده به دمای کمتری برای آماده‌سازی نیاز دارند، در حالی که موهای درشت، ضخیم یا مجعد به دمای بالاتری نیاز دارند. در همین راستا جالب است بدانید که بسیاری از اتوها دارای حسگرهایی در ساختار خود هستند که به کاربر اطمینان می‌دهد که گرما به شکل یکنواخت و ثابت بر روی موها اعمال می‌شود. البته در این فاکتور نوع مواد سازنده‌ی صفحات مسطح اتو مو هم برای حفظ حرارت یکنواخت و ثابت دستگاه مهم است. توصیه می‌شود که مراقب صفحات فلزی ارزان قیمت باشید چراکه این نوع کالاها می‌توانند تارهای موی شما را بسوزانند همچنین مطمئن شوید که کالای خریداری شده نمی‌تواند از دمای ۴۲۰ درجه فارنهایت تجاوز کند!

 • موهای ظریف یا موهای آسیب دیده: ۳۰۰ درجه یا کمتر
 • موهای سالم با ضخامت متوسط: ۳۰۰-۳۸۰ درجه
 • موهای درشت، مجعد یا ضخیم: ۳۵۰-۴۰۰ درجه

اگرچه تنظیم دمای مناسب دستگاه با توجه به نوع موی شما ممکن است دشوار باشد، اما زمان گذاشتن برای این کار می‌تواند ارزشش را داشته باشد! به طور کلی هنگامی که دمای اتو مو خیلی پایین باشد، ممکن است لازم باشد چندین بار یک دسته مو را صاف کنید که می‌تواند منجر به آسیب به موها شود، همچنین دمای بیش از حد بالا هم آسیب‌رسان است.

۳. متریال سازنده‌ی صفحات اتو مو

اتوهای تیتانیومی به سرعت گرم می‌شوند و می‌توانند حرارت بسیار بالایی را به طور مداوم ارائه کنند. همچنین این دسته از کالاهای زیبایی در برابر کدر شدن و زنگ زدگی هم مقاوم هستند. از آنجایی که در صفحات تیتانیوم به جای نشاندن فلز به شکل روکش بر روی صفحات از خود فلز استفاده شده است، نسبت به اتو مو از نوع سرامیکی یا تورمالینی دوام بیشتری دارند. البته به خاطر داشته باشید که این نوع محصولات گرانتر از سایر مدل‌ها هستند، اما به دلیل طول عمری که دارند انتخابی با ارزش خرید بالا به شمار می‌روند.

✔ حتما بخوانید:  خودروی صفر بخریم یا کارکرده؟

اتوهای سرامیکی معمولاً قیمت کمتری دارند، اما برای انواع مو کارکردی مؤثر دارند، درواقع با گرمای یکنواخت و صفحات کاملا صاف، اتو موی سرامیکی یک انتخاب محبوب است. از طرفی همانطور که قبلا هم اشاره کردیم صفحات تورمالین می‌توانند یون‌های منفی تولید کنند که به عدم تشدید موخوره کمک می‌کند. همچنین وجود اثر یونی در این نوع اتو موها به این معنی است که دفعات استفاده‌ی کمتر و دمای پایین‌تر برای صاف کردن موها نیاز است. لازم به ذکر است که استفاده از اتو موهایی که دارای ترکیبات نقره هستند هم می‌تواند بسیار جالب‌توجه باشد، چراکه این ماده اثر ضدعفونی دارد، بنابراین یک افزودنی مفید برای دور نگه داشتن میکروب‌ها از ساختار دستگاه است.

۴. فن‌آوری‌های پیشرفته دستگاه

به طور کلی قابلیت پشتیبانی از یکسری ویژگی‌ها در ساختار اتو مو می‌تواند به استفاده‌ی راحت‌تر شما از این دستگاه کمک شایانی کند. در همین راستا هم در این بخش چند نمونه از فن‌آوری‌های پیشرفته در ساخت این نوع محصول را معرفی می‌کنیم.

 • پشتیبانی از حالت مادون قرمز: برخی مدل‌های اتو امکان ارسال امواج مادون قرمز دارند که در نتیجه آسیب کمتری به کوتیکول‌های موی شما وارد می‌شود.
 • مجهز بودن به حسگرهای دمایی: در برخی مدل‌های اتو مو حسگرهایی برای اطمینان از یکنواخت بودن گرما در طول زمان کار با دستگاه و جلوگیری از ایجاد نقاط غیریکنواخت گرم و سرد وجود دارد. درواقع این نوع از اتوها معمولا دارای حسگرهایی در دو یا سه ناحیه از ساختار کالا هستند.
 • صفحاتی با قابلیت باز شدن به صورت انعطاف‌پذیر: برخی نمونه‌های این محصول این امکان را دارند که صفحات انعطاف‌پذیر آن‌ها با زوایای مختلفی باز شود تا قابلیت گرفتن صحیح موها فراهم شود.
 • امکاناتی جهت راحتی بیشتر در استفاده: چند ویژگی اضافی برای راحتی در استفاده از دستگاه شامل وجود ولتاژ دوگانه، زمان گرم شدن سریع، خاموش شدن خودکار و سیم برق چرخان می‌شود.

بهترین اتو مو برای موهای کراتینه چیست؟

در حالت کلی اتو مویی که برای موهای کراتینه کاربردی است باید دارای صفحاتی از کیفیت بالا باشد، درواقع اگرچه پرفروش‌ترین اتو موهای کراتینه دارای صفحات سرامیکی هستند اما محصولاتی که از صفحات تیتانیومی یا تورمالین ساخته شده‌اند می‌توانند عملکرد بهتری را به کاربر ارائه کند. همچنین در نظر داشته باشید که دستگاه انتخابی برای موهای کراتینه باید مجهز به قابلیت تنظیم دما و نمایشگر باشد چرا که برای موهای کراتینه به دمای حداقل ۱۵۰ تا ۲۳۰ درجه نیاز است و دمای بیش از این مقدار موها را با آسیب همراه می‌کند.

 

منبع: digikala

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید