دادچی - ثبت آگهی رایگان
 دادچی - ثبت آگهی رایگان
شارژ ۲۱۰ لیتر برای کارت سوخت

شارژ ۲۱۰ لیتر برای کارت سوخت هر خودرو در ابتدای ماه

هر خودرو مستحق استفاده از ۶۰ لیتر بنزین سهمیه‌ای و ۱۵۰ لیتر بنزین آزاد دارد و این حق از طریق شارژ ۲۱۰ لیتری کارت سوخت شخصی در ابتدای هر ماه ادا می‌شود. با اینکه سهمیه یارانه‌ای ۶۰ لیتری تا ۹ ماه قابل ذخیره‌ و محفوظ است، اما سهمیه آزاد در پایان ماه می‌سوزد و مجددا در ابتدای ماه آینده شارژ می‌شود.
تقسیم سهمیه بنزین به دو نوع یارانه‌ای و آزاد از سال ۱۳۸۶ به عنوان یک استراتژی مؤثر برای کنترل و نظارت روی مصرف سوخت به اجرا درآمد. این راهکار همچنین قاچاق سوخت به خارج از کشور را دشوارتر می‌سازد و افراد را از بیهوده گردی در سطح شهر باز می‌دارد، چراکه در صورت اتمام سهمیه دولتی بنزین، راننده مجبور به استفاده از سهمیه آزاد با قیمت دو برابر می‌شود.

با شارژ ۲۱۰ لیتری کارت سوخت شخصی، بعید به نظر می‌رسد رانندگان در طی ماه با کمبود بنزین مواجه شوند. استقبال افراد از کارت سوخت و عدم گلایه نسبت به حجم شارژ نیز نشان می‌دهد که ۶۰ لیتر بنزین یارانه و ۱۵۰ لیتر بنزین آزاد کفاف یک ماه را می‌دهد. سهمیه‌بندی بنزین همچنین تأثیر مثبتی در مدیریت زمان در جایگاه‌ها و کاهش مصرف ایفا می‌کند.

سهمیه دولتی بنزین ۶۰ لیتری تا ۹ ماه برای مالک کارت سوخت حفظ می‌شود (تا ۵۴۰ لیتر)، ولی سهمیه آزاد در صورت عدم استفاده در پایان هر ماه صفر شده و در ابتدای ماه آینده مجددا تا ۱۵۰ لیتر شارژ می‌شود. در حال حاضر قیمت دولتی بنزین لیتری ۱۵۰۰ تومان و قیمت آزاد آن لیتری ۳۰۰۰ تومان است.

✔ حتما بخوانید:  مراحل ترخیص خودرو از پارکینگ + مدارک لازم

افرادی که به هر دلیلی فاقد کارت سوخت هستند می‌توانند با مراجعه به دفاتر پلیس بعلاوه ۱۰ و ارائه مدارک لازم از جمله سند خودرو و مدارک هویتی، نسبت به دریافت کارت سوخت المثنی اقدام کرده و از طریق سامانه www.epolice.ir پیگیر وضعیت صدور کارت سوخت شخصی خود شوند.

اشتراک گذاری
برچسب‌ها:

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید