دادچی - ثبت آگهی رایگان
تماس بگیرید
شماره آگهی: 3643
 دادچی - ثبت آگهی رایگان
فروش عمده شیرالات اطمینان درتهران

توضیحات آگهی

طراحی و عملکرد شیر اطمینان

اولین و ساده ترین شیر اطمینان در سال ۱۶۷۹ میلادی در دیگ بخار برای حفظ فشار استفاده شد ( این طراحی هنوز هم در اجاق های فشار استفاده می شود.) در دو مسیر راه آهن، موتور به واگن ضربه می زد و شیر اطمینان بسته می شد.یک شیر کمتر حساس به ضربه ناگهانی از یک فنر برای نگه داشتن فشار بخار استفاده کرد، اما این فنر (بر اساس تعادل فنر) می تواند بیشتر پیچیده شود تا فشار را بیشتر از حد مجاز افزایش دهد. این عملیات خطرناک گاهی اوقات برای افزایش عملکرد موتور بخار استفاده می شود. در سال ۱۸۵۶ جان رمز باتم یک فنر ضد ضربه برای شیر اطمینان اختراع کرد که به سرعت به صورت جهانی در راه آهن به کار برد شد. شیر رمز باتم شامل دو شیر پلاگ توسط یک بازوی چرخشی فنری به هم متصل شده و هم چنین یک شیر در طرف دیگر میله می باشد. هر تنظیمی بر روی یکی از شیر ها به منظور افزایش فشار عملیاتی انجام شود سبب می شود که شیر دیگر از روی سیت بلند شود، صرف نظر از اینکه چگونه تنظیم شده است. نقطه محوری بر روی بازو به صورت متقارن بین نیرو ها نیست به همین علت هرگونه کششی در فنر باعث می شود که شیر از روی سیت بلند شود. تنها با برداشتن و جداسازی کلید شیر می توان فشار عملیاتی آن را تنظیم کرد.

شیر های ایمنی هم چنین برای محافظت از تجهیزات مانند مخازن تحت فشار و مبدل های حرارتی به کار برده می شود. اصطلاح شیر ایمنی به سیال و عملیاتی تراکم پذیر(گاز، بخار و بخار آب) محدود می شود. حفاظت معمول که در صنعت وجود دارد که شامل حفاظت حرارتی و حفاظت جریانی می باشد. در مخازن بسته مایع، شیر اطمینان حرارتی معمولا سایز های نسبتا کوچک شیر جهت حفاظت از فشار بیشتر از حد ناشی از گسترش حرارتی، لازم است. برای این حالت یک شیر کوچک کافی است چرا که بیشتر سیالات تقریبا تراکم ناپذیرند و هم چنین میزان نسبتا کمی از سیال از طریق شیر تخلیه، تخلیه می گردد که موجب کاهش قابل توجهی در سیال می شود. حفاظت جریانی توسط شیر های ایمنی مشخص می شود که به صورت قابل توجهی بزرگتر از شیر هایی است که در حفاظت حرارتی نصب شده اند. به طور کلی این شیر ها جهت استفاده در موقعیت هایی که مقدار قابل توجهی گاز و یا سیال می خواهد تخلیه شود، به منظور حفاظت از خطوط لوله به کار برده می شود. این حفاظت به راحتی با نصب یک سیستم حفاظتی فشار (HIPPS) به دست می آید.
مشخصات فنی

این شیرآلات در تصفیه نفت، پتروشیمیایی، تولید مواد شیمیایی، پروسه های گاز طبیعی، تولید نیرو، صنایع غذایی، نوشیدنی، لوازم آرایشی به کار برده می شود. اصطلاح شیر ایمنی همراه با شیر ریلیف فشاری (PRV) و شیر اطمینان فشار (PSV) و یا ریلیف ولو آورده می شود. در این باره PRV و PSV مشابه هم نیستند، اگرچه بیشتر مردم فکر می کنند که این دو شیر مشابه هستند. تفاوت آن ها در این است که شیر PSV یک اهرم دستی برای باز کردن شیر در شرایط اورژانسی دارد.
انواع شیر اطمینان

ریلیف ولو (RV): یک سیستم اتوماتیک توسط فشار استاتیک در یک مخزن پر از مایع به کار انداخته شده است. این شیر با افزایش فشار به صورت خاصی باز می گردد.

شیر اطمینان (SV): سیستم اتوماتیک که فشار استاتیک روی گاز را تخلیه می کند این شیر معمولا به صورت کاملا باز به همراه صدا می باشد.

شیر اطمینان ریلیف (SRV): سیستم اتوماتیک که فشار استاتیک روی هر دوی گاز و سیال را تخلیه می کند.

 

تبلیغات

دیدگاه خود را بیان کنید

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “فروش عمده شیرالات اطمینان درتهران”