دادچی - ثبت آگهی رایگان
تماس بگیرید
شماره آگهی: 3463
 دادچی - ثبت آگهی رایگان
فروش تسمه مارپیچی درتهران

توضیحات آگهی

سمه از مهمترین قسمت های خودرو های درونسوز می باشد که معمولا وظیفه ی اصلی تسمه انتقال نیروبه قسمت های دیگر من جمله واترپمپ و… می باشد.البته همانطور که میدانید این قسمت نیز مانند سایر اجزای خودرو احتمال پوسیدگی دارد و باید تعویض شود که در کیلومتر های مشخص شده باید سریعا چک شود چون در عین پوسیدگی موتور از کار خواهد افتاد.
انواع تسمه
تسمه دینام(تسمه مارپیچ یا تسمه جلو)
تسمه تایمینگ (تسمه میل لنگ)
به این دلیل که قبلا در مورد تسمه تایمینگ مطلب روی سایت بارگزاری شده سعی داریم در این مقاله نیز در مورد تسمه دینام مطالبی را بیان کنیم.لطفا تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.
کاربرد این تسمه در خودرو
۱٫تسمه مارپیچ (تسمه دینام یا تسمه پروانه)
این وسیله همانطور که در بالا ذکر شد قدرت را به قسمت های مختلفی از موتور مثل سیستم فرمان انتقال می دهد.پس اگر این جز خراب باشد میتواند به این قسمت نیز اسیب وارد کند.
۲٫تسمه دینام
تسمه ی اشاره شده که در جلوی موتور میباشد در واقع میتوان گفت که قسمت مهمی از موتور می باشد که وظیفه ی ان کنترل کارکرد قسمت های مختلف خودرو می باشد.و اما نام دیگری که در بین صنعتگران رایج است “تسمه مارپیچ ” می باشد که علت نام گزاری ان این است که دور قرقره های مختلف پیچیده است.تاثیر تسمه مارپیچ بر روی اجزایی مانند دینام و سیستم تهویه هوا و… می باشد.
اما نکته ای که باید اینجا اشاره کنیم این است که این تسمه جایگزین سیستم تسمه بندی چندگانه شده است .چون درگذشته وقتی یک تسمه اسیب میدید کل سیستم باید باز میشد تا تسمه ی مد نظر( خراب )عوض میشد اما بعد ها وجود تسمه دینام همه ی این اجزا را کنترل کرد.
طول عمر تسمه دینام
در حالت کلی طول عمر این اجزا نیز مانند سایر اجزا به موادی که در ان بکار برده شده است بستگی دارد.
تسمه های قدیمی تر در حدود ۸۰۰۰۰کیلومتر کارایی دارند اما تسمه هایی که در تولید انها از EPDM استفاده شده است میتواند تا ۱۵۰۰۰۰ کیلومتر جوابگو باشد.
علایم سایش و از کار افتادگی تسمه دینام
۱٫ترک های موجود روی تسمه
۲٫پارگی موجود روی تسمه
۳٫صدای جیر جیر موجود درزیر کاپوت
۴٫داغ شدن و جوش اوردن وسیله

 

تبلیغات

دیدگاه خود را بیان کنید

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “فروش تسمه مارپیچی درتهران”