دادچی - ثبت آگهی رایگان
 دادچی - ثبت آگهی رایگان
کپسول آتش نشانی

انواع کپسول آتش نشانی فوم و یا کف

کپسول آتش نشانی فوم و یا کف

کپسول فوم و یا کف که برای خاموش کردن آتش می باشد،  از جنس مایع است که بر روی مواد در حال اشتعال ریخته می شود و از خروج گاز قابل اشتعال از روی مواد جلوگیری می کند و اکسیژن را از آتش می گیرد.

کفی که در خاموش کردن آتش استفاده می شود، از انواع پروتئین موجود از تخمیر مواد دامی غیر قابل مصرف مانند خون ، شاخ ، پشم و … و انواع خاموش کنندۀ شیمیایی کپسول ها از ترکیبات بعضی از مواد شیمیایی خاصی تولید می کنند و در زمان آزاد شدن وسیله، سر لولۀ کف سازش با هوا و آب هم مخلوط می شود و ایجاد حباب می کند.

داشتن کپسول آتش نشانی در خانه باعث می شود که بتوانید خیلی سریعتر آتش را در منزل خاموش کنید و از یک آتش سوزی گسترده جلوگیری کنید. اگرچه آتش نشانی هم می تواند این کار را در کمترین زمان ممکن انجام دهد یا اینکه داشتن بیمه آتش سوزی برای حفظ سرمایه خانه هم از ضروریات است، اما اینکه بتوانید از کپسول برای خاموش کردن آتش در خانه استفاده کنید، به شما کمک می کند که حس اطمینان خاطر بیشتری داشته باشید.

✔ حتما بخوانید:  راهکارهای کاربردی برای موفقیت در مصاحبه شغلی

البته به شرطی که در این باره اطلاعات کافی داشته باشید که هدف ما از نگارش این مطلب این است که بتوانیم کمی درباره انواع کپسول های آتش نشانی کف یا فوم به شما اطلاعات دهیم و شما را نسبت به استفاده از این وسیله ضروری آگاه تر کنیم.

کپسول آتش نشانی

 

کاربرد این کپسول ها

پاشیدن کف در زمان استفاده از آن، قادر است روی آتش را بپوشاند و از رسیدن اکسیژن به آن و بالا رفتن گازهای به وجود آمده از آتش جلوگیری می کند. از نکات مهم استفاده از کف و پخش و توزیع مناسب آن بر روی مواد آتش گرفته ،مخصوصاً بر روی مایعاتی که آتش گرفته اند ،به علت سبک بودن آن است.

کپسول آتش نشانی فومی مایعی دارد که برای جلوگیری از آتش مواد مایع قابل آتش سوزی استفاده می شود و علت استفاده از کف برای خاموش کردن مایعات قابل اشتعال این است که جرم حجمی و یا چگالی کمتر از آب را دارا است.

و زمانی که آتش بگیرد و شما قصد خاموش کردن آن را به وسیلۀ آن داشته باشید و چون مایع قابل اشتعال سبک می باشد، بر روی سطح آب قرار می گیرد و آتش روی آن بیشتر می شود و حتی انجام این کار آتش را بیشتر می کند و باعث می شود که افراد آتش نشانی هم نتوانند آتش را کنترل کنند.

✔ حتما بخوانید:  این محصولات آرایش چشم را حتما در کیف لوازم آرایشتان داشته باشید

پس بهترین کار در زمان آتش سوزی مایعات اشتعال زا استفاده از کف و فوم می باشد که سطح آتش را می پوشاند و باعث خاموش شدن آتش می شود.

 

انواع کف آتش نشانی کف بر حسب میزان انتشار آن

  1. فوم یا کف با قابلیت انتشار کم ( پخش کم)

کف هایی که مانند AFFF  که میزان انتشار کمتر از 20 برابر را دارند و ویسکوزیته بسیار کمی را دارا می باشد و به صورت متحرک هستند و با سرعت زیادی منطقۀ وسیعی را پوشش می دهند.

  1. فوم یا کف قابل پخش متوسط( یا انتشار متوسط)

این کف به نسبت پخشی برابر با 20 تا  100 برابر را دارا می باشد.

  1. کف یا فوم با قابلیت پخش گسترده ( با انتشار بالا)

این کف عدد انبساطی بالاتر از 200 الی 1000 می باشد و بیشتر برای اماکن عمومی و فضای های خاص است. به دلیل این که در زمان وقوع حادثه آتش سوزی ،لازم است سریعاً آن را خاموش کنند.

  1. کف یا فوم با مقاومت بالا در مقابل الکل

در این کف، که دارای لایۀ محافظ بین کف و سطح در حال آتش سوزی می باشد ساخته شده است که این خاصیت موجب جلوگیری از تجزیه فوم متوسط الکل در زمان آتش سوزی می شود.

✔ حتما بخوانید:  چگونه از آمازون خرید کنیم؟

 

 

توجه: این مطلب یک رپورتاژ آگهی (تبلیغات) بوده و سایت دادچی هیچگونه نظر و مسئولیتی ندارد.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید