دادچی - ثبت آگهی رایگان
 دادچی - ثبت آگهی رایگان
عفونت پروتز سینه

علائم عفونت پروتز سینه

درک علائم عفونت پروتز سینه می تواند گیج کننده باشد. ریکاوری پروتز سینه سفری است که همه بیماران تحت عمل جراحی ایمپلنت سینه تجربه خواهند کرد. هر بیمار تجربه منحصر به فردی خواهد داشت و هیچ بهبودی مانند دیگری نخواهد بود.

 با این حال دستورالعمل های خاصی وجود دارد که بیماران می توانند برای اطمینان از بهبودی عالی و پیشگیری و مدیریت عوارض از آن ها پیروی کنند. هدف این بخش، تشریح علائم رایج بهبودی پس از جراحی پروتز سینه و تمایز بین علائم طبیعی و غیر طبیعی است. مهم است که این اطلاعات را به عنوان یک راهنمای کلی در نظر بگیرید. اگر در طول دوران نقاهت در مورد چیزی مطمئن نیستید، همیشه باید با جراح خود تماس بگیرید.

علائم طبیعی بعد از پروتز سینه

دوره نقاهت بزرگ کردن سینه به دلیل مجموعه گسترده ای از علائم عجیب و غریب و شگفت انگیز شناخته شده است. تشخیص اینکه کدام یک طبیعی است و کدام یک باعث نگرانی می شود ممکن است گیج کننده باشد.

در زیر به علائم طبیعی پروتز سینه اشاره خواهیم کرد:

درد

پس از پروتز سینه احساس ناراحتی و درد کاملا طبیعی است. بسته به آستانه درد، نوع پوست و موارد دیگر، درد در سطوح مختلف ظاهر می شود. درد به طور کلی با مسکن مناسب بسیار قابل کنترل است. غیرمعمول نیست که این درد با احساس «آفتاب سوختگی» در قفسه سینه نیز مرتبط باشد. کشیده شدن پوست ناشی از پروتز سینه می تواند این احساس را ایجاد کند و کاملا طبیعی است. ماساژ ملایم سینه ها با روغن زیستی یا کرم ویتامین E یک درمان موثر برای این علامت است.

یکی از رایج ترین علائمی که بیماران با ما تماس می گیرند، درد و سوزش و تیر کشیدن در سینه است. برای بیماران بسیار رایج است که تا یک سال پس از جراحی دچار گزگز متناوب و دردهای شدید شوند. این درد به دلیل بازسازی اعصاب است و نشانه خوبی است که شما در حال بهبودی خوبی هستید.

کبودی و تورم

کبودی و تورم بخشی از بهبودی است. برای بیماران درجاتی از تورم در یک یا هر دو سینه کاملا طبیعی است. کبودی همچنین می تواند در پایین تنه و نواحی اطراف سینه ظاهر شود. مواردی وجود دارد که تورم می تواند نگران کننده باشد، بنابراین به خواندن ادامه دهید تا بدانید چه زمانی باید با جراح خود تماش بگیرید و نگرانی خود را اعلام کنید.

در ماه اول یا بیشتر پس از جراحی، سینه‌ های شما مطمئناً متورم و به لمس حساس خواهند بود. مهم این است که از خود مراقبت کنید. در 6 هفته اول تا حد امکان از تماس فیزیکی با سینه خودداری کنید. این موضوع  اطمینان حاصل می کند که هیچ آسیبی به شما وارد نمی شود و کپسول اطراف ایمپلنت سینه شما به خوبی رشد می کند.

پوشیدن سوتین جراحی بعد از برخی از عمل های زیبایی مربوط به سینه ها مانند پروتز سینه به فرد کمک می کند تا علاوه بر حفظ ظاهر طبیعی سینه ها، درد کمتری را تجربه کند. برای انتخاب سوتین بعد از پروتز سینه میتوانید به سایت دکتر ایزدپناه مراجعه نمایید.

علائم غیر طبیعی بعد از پروتز سینه

در حالی که بسیاری از علائم دوره نقاهت پروتز سینه وجود دارد که کاملاً عادی و معمولی هستند، مهم ‌تر از همه مهم است که بدانید کدام علائم ممکن است نگران‌کننده باشد و همیشه باید با جراح خود در میان گذاشته شود. اگر هر یک از علائم زیر رخ داد، اصلا نترسید و به خود استرس وارد نکنید. در بیشتر موارد با تشخیص و درمان به موقع علائم قابل کنترل هستند.

اگر به طور ناگهانییکی از سینه های شما به طور قابل توجهی متورم شود و دچار تنش شود، ممکن است دچار هماتوم شده باشید. این تورم ممکن است با کبودی تیره بزرگ همراه باشد. هماتوم جمع آوری غیر طبیعی خون در خارج از رگ خونی است. هماتوم می تواند در طول نقاهت به طور بالقوه در نتیجه ضربه فیزیکی به پستان رخ دهد. اگر این تورم شروع ناگهانی را تجربه کردید، باید فوراً با جراح خود تماس بگیرید تا مطمئن شوید که می تواند هر گونه عارضه را به سرعت و کارآمد مدیریت کند.

افزایش درد شدید، احساس تب، قرمزی گسترده یا ترشحات تهاجمی ناشی از زخم، همگی نشانه ‌های آشکار عفونت ایمپلنت پستان هستند. آنتی ‌بیوتیک‌ ها می‌ توانند عفونت را درمان کنند البته اگر در مراحل اولیهعفونت تشخیص داده شوند. اگر عفونت بدتر شود، ممکن است به آنتی بیوتیک در بیمارستان نیاز داشته باشید. در موارد شدید، ممکن است نیاز به برداشتن ایمپلنت سینه باشد. در این مورد بسیار مهم است که هرگونه قرمزی مشکوک، درد شدیدیا ترشحات آزار دهنده را با جراح خود در میان بگذارید.

علائم به شدت خطرناک عفونت بعد از پروتز سینه

اگر بعد از جراحی احساس سبکی سر داشتید، سرگیجه، حالت تهوع یا استفراغ داشتید باید فوراً با جراح خود تماس بگیرید. همچنین در صورت مشاهده تغییر رنگ در پاها یا بازوها به رنگ قرمز یا آبی، گرفتگی در پاها یا تورم پاهای دردناک، باید فوراً با جراح خود تماس بگیرید. اگر مشکل تنفسی دارید باید به دنبال کمک های پزشکی باشید.

علائم عفونت پروتز سینه مرتبط با ایمپلنت

انجام عمل جراحی پروتز سینه می تواند زندگییک فرد را به سمت بهتر شدن تغییر دهد. اما در سال‌ های اخیر، برخی افراد مشکوک شده ‌اند که ایمپلنت ‌های سینه آن ‌ها را به شدت مبتلا به بیماری ‌هایی مانند موارد زیر کرده است:

 • روماتیسم مفصلی (rheumatoid arthritis)
 • اسکلرودرمی (scleroderma)
 • سندرم شوگرن (Sjögren’s syndrome)

علاوه بر این، پروتز سینه باعث ایجاد خطرات بالقوه دیگری مانند موارد زیر می شود:

 • جای زخم
 • درد سینه
 • عفونت
 • تغییرات حسی
 • نشت یا پارگی ایمپلنت

 احتمالا شما هم در بین انواع برند های  پروتز سینه سردرگم هسیتد. برای آشنایی با بهترین برند پروتز سینه میتوانید به سایت دکتر ایزد پناه مراجعه نمایید.

علائم بیماری عفونت ایمپلنت سینه چیست؟

BIA-ALCL اغلب در داخل بافت اطراف ایمپلنت وجود دارد. با این حال، می تواند به سایر قسمت های سیستم لنفاوی بدن شما از جمله غدد لنفاوی گسترش یابد. علائم اصلی عبارتند از:

 • تورم یا درد مداوم در اطراف ایمپلنت سینه، که ممکن است مدت ‌ها پس از بهبودی برش جراحییا سال ‌ها پس از ایمپلنت ایجاد شود.
 • جمع آوری مایع در اطراف ایمپلنت سینه شما
 • انقباض کپسولی، که می تواند باعث ایجاد توده در زیر پوست شما یا بافت اسکار ضخیم در اطراف ایمپلنت شود که در نتیجه ظاهری بدشکل ایجاد می کند.

علائم سایر عوارض ایمپلنت سینه متفاوت است. همانطور که در بالا ذکر شد، عفونت یکی از عوارض مرتبط با BIA-ALCL است. درمان هر گونه عارضه ایمپلنت سینه که ایجاد می شود مهم است. اگر هر یک از علائم زیر را تجربه کردید، فوراً با پزشک خود تماس بگیرید:

 • سرخی در اطراف ایمپلنت
 • ورم
 • درد
 • ترشح
 • تغییر شکل یا رنگ سینه
 • تب

پروتز سینه با دکتر کامبیز ایزدپناه

سخن پایانی

فراموش نکنید که انواع جراحی‌های پلاستیک، ترمیمی و زیبایی باید با ظرافت و دقت انجام شود تا نتیجه حاصل از آن طبیعی و مطلوب باشد. اگر قصد انجام هر کدام از جراحی های فوق را دارید، شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه انواع جراحی‌های زیبایی، مقالات سایت را  به آدرس www.drkambiz-izadpanah.comمطالعه نموده و یانمونه کارهای بیشتری را در پیج اینستاگرام دکتر ایزدپناه مشاهده کنید.

 

توجه: این مطلب یک رپورتاژ آگهی (تبلیغات) بوده و سایت دادچی هیچگونه نظر و مسئولیتی ندارد.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید